Tech Away

By איה לחמי

Listen to a podcast, please open Podcast Republic app. Available on Google Play Store.


Category: Management

Open in Apple Podcasts


Open RSS feed


Open Website


Rate for this podcast

Subscribers: 0
Reviews: 0

Description

איה לחמי, מנכ"לית ומייסדת חברת הייעוץ הגלובלית AL Consultants יוצאת בפודקאסט Tech Away למסע מחשבתי מעורר השראה בו היא פוגשת אנשי מפתח בכירים בתעשיית ההייטק והסטרטאפים שישתפו במהלכים מרשימים שהובילו, עצות זהב לניהול ההון האנושי בארגון ולניהול בכלל. איה לחמי מנכ"לית ומייסדת חברת הייעוץ הגלובלית AL Consultants, מונעת מתוך חדשנות, יוזמה, יצירתיות וצמיחה מתמדת ליצירת פרקטיקות פעולה שיקחו אנשים וארגונים קדימה. ***** תכנים נוספים בנושא תמצאו כאן> אתר - http://www.ayalahmi.com/ פייסבוק - https://www.facebook.com/LahmiConsultants לינקדאין - https://www.linkedin.com/company/aya-lahmi---creative-organizational-thinking אינסטגרם - https://www.instagram.com/al__consultants/ מייל - office@ayalahmi.co.il

Episode Date
בניית תרבות של צמיחה | פרק 21 עם עדי שטרן, Chief People Officer, Redis.
00:35:55

מצויידת בחזון פרואקטיביות איתנה, ועם המבט קדימה – עדי שטרן מובילה תהליכים חדשניים כבר 8 שנים ברדיס, ארגון בעל טכנולוגיית הדאטה המהירה בעולם. בפרק מרתק נצלול לעומקו האסטרטגי של תפקיד הHR בארגון ונשמע כיצד ניתן לקדם עובדים בצורה אופקית ואנכית באופן הדדי שמטיב הן עם העובד והן עם הביזנס. כיצד בונים תרבות ארגונית בארגון בינלאומי עם מאות עובדים שמפוזרים ברחבי הגלובוס? איך מתמודדים עם עובד שלא רוצה להיות מקודם לתפקיד ניהולי ואיך ניתן למנוע בעיות ארגוניות עתידיות בתור HR? 


האזינו לפרק בו כל התשובות >

Feb 02, 2023
500 מליון הזדמנויות | פרק 20 עם טל סלובודקין Managing Partner at StageOne Ventures
00:45:03

תוך ניהול של 500 מליון דולר, טל סלובודקין מנצח על קרן שדגה סטארטאפים בשלבים הראשוניים של הקמתם. מה ההשקעה הראשונית החשובה ביותר עבור סטארטאפ מתחיל? איך בונים צוות חזק? מהו השלב הנכון לפתח תרבות ארגונית? בפרק סוחף, טל סלובודקין משחרר את החכה ומשתף בתובנות מפתיעות ואסטרטגיות מנצחות לבנייה ופיתוח של סטארטאפים. 


יזמים.יות? היכנסו כדי לשמוע חדשות שיפתיעו אתכם.ן >

Jan 19, 2023
הנוסחה לייצור טאלנטים | פרק 19 עם רונית לבבי, Director, Program management at Google
00:36:52

רונית לבבי מנצחת על מסלול חיים מרתק ולא שגרתי – מלידרשיפ מופתי בחוד החנית של צה"ל, לבישול תכניות אקלים ויוזמות חברתיות בענקית החיפוש העולמית. מצמיחה אדירה ב8200, למנוע של הגלובוס – גוגל. בפרק מעורר השראה, לבבי משתפת בנוסחה שלה לייצור טאלנטים, מעניקה הצצה אל תוך ארגון שבו קיים רוב הידע בעולם ומספרת כיצד יעלה שיעור המועסקים בהייטק בישראל. האזינו לפרק מרתק


Dec 21, 2022
HR בקורפורייט? חובת ההשפעה עליך | פרק 18 עם גליה אקשטיין, Senior Director HR, Palo Alto
00:33:42

גליה אקשטיין, מרגישה הכי בבית דווקא בעבודה תחת קורפורייטים אמריקאים. לאחר שניהלה HR בארגון עם מעל ל- 150,000 עובדים, כיום היא מובילה את ניהול ההון האנושי בסייט הישראלי של Palo alto. 

 

בפרק הנוכחי גליה משתפת כיצד היא מטמיעה ומנגישה תהליכים ארגוניים בסייט הישראלי של חברה גלובלית רב תרבותית, כמה שליטה באמת יש למנהלת HR בסייט בישראל כשמקבלי ההחלטות יושבים במרחק אלפי קילומטרים, ואיך מגשרים על הפער? האזינו לדיון מרתק על ניהול משאבי אנוש מנקודת מבט גלובלית במיוחד>>>

Dec 05, 2022
הכרישה שמחזקת את קהילת הסטארטאפים הישראלים באמצעות עשיית נון-פרופיט | פרק 17 עם יסמין לוקץ׳
00:32:07

יסמין לוקץ׳ היא כרישה ולא רק על המסך. את ICON, ארגון ללא מטרות רווח, הקימה במטרה לחבר בין האקוסיסטם הישראלי לבין האמריקאי ולספק ליזמים ישראלים יתרון תחרותי בשוק. מתוך כך נוצרה קהילה עוטפת של כל מי שגורם לקסם לקרות – יזמים, משקיעים, מערכות תומכות ועוד. זו רק אחת מיני הקהילות שנבנות סביבה בכל תחום עשייה שלה – עסקי וחברתי. לאחר שליוותה מאות רבות של סטארטאפים ויזמים במגוון התכניות של ICON וגם כמשקיעה, משתפת יסמין לוקץ׳ בתובנות שלה על הסיבות שמביאות להצלחה וכשלון של סטארטאפ, ועל המקום שלה בדרך לאקזיט שלהם.

Oct 12, 2022
קפיצה למנהרת הזמן של משאבי האנוש בישראל | פרק 16 עם שלומית קמינקא
00:30:58

שלומית קמינקא, מנכ״לית ויזמת העמותה למשאבי אנוש, מג׳נגלת בין השטח לאקדמיה כבר 50 שנה ובכל יום מזיזה עוד הר. את מה שהיום כבר ברור לנו מאליו כשאנחנו חושבים על תפקיד ה-HR, היא עמלה שנים כדי לבנות מאפס – החל משינוי דרישות תפקיד מקלות כמו ״שירותיות״ לדרישות אקדמיות יחד עם הדרישה ל-Soft Skills מבלי לוותר על חשיבה אסטרטגית וPeople Analytics-. על הדרך שעשתה שלומית ועודנה עושה בדרך למיצוב תפקיד ה-HR והפיכתו לפרופסיה נחשקת.

Sep 22, 2022
נסיון וקו״ח -  Out, כישורים – In| פרק 15 עם מיה הובר מייסדת ומנכ"לית הסטארטאפ TaTiO
00:29:04

כשמיה הובר, דוקטור לריפוי בעיסוק, רצתה להכנס לעולם הפרודקט היא נתקלה במחסום. 15 שנות נסיונה בשילוב אוכלוסיות מגוונות בשוק העבודה לא היוו כרטיס

ביקור מוצלח עבורה, אבל בהחלט סייעו לה להגיע לתובנה חשובה – אופן הגיוס הקיים הוא

לא בעיה של אוכלוסיות שוליים בלבד. לכולם מגיע להבחן על סמך כישוריהם ולא על סמך

קורות החיים שלהם. תובנה זו הובילה את מיה ושותפיה, מור פנפיל וניר פמלייר ,להקים

סטארטאפ חדשני במיוחד שמשנה את האופן שבו גיוס והעסקה נראים כיום. בפרק מעורר

השראה משתפת מיה על הרעיון ששובר תבניות של שנים וחושף פול שלם של מועמדים

רלוונטיים למגוון תפקידים בשוק. על יתרונות ואתגרי השיטה, הקשר לשימור עובדים,

והטכנולוגיה הייחודית שעוקפת קורות חיים ומראה תוצאות מדהימות.

Sep 01, 2022
ה-Game Changer של תעשיית ההייטק בישראל | פרק 14 עם ענת גרימלנד
00:28:59

סטרטאפ ניישן (Start Up Nation) היא עמותה ללא מטרות רווח הפועלת לחיזוק כלכלת ישראל באמצעות האקו סיסטם היזמי – טכנולוגי. ענת גרימלנד, VP Strategy הצטרפה ל-Scale Up, אחת מזרועות העמותה, במטרה להגביר את הפוקוס על ההון האנושי ולייצר אימפקט אמיתי שיענה גם על המחסור בכוח אדם בתעשיית ההייטק. לצד חברות מובילות בשוק המשמשות שותפות לדרך, הם פועלים יום יום כדי להגדיל את נתח העוגה – להצמיח את העובדים שכבר לוקחים חלק בתעשייה, לפנות מקום לחדשים ולאפשר לעוד אוכלוסיות שנמצאות בתת ייצוג להתברג בה מבלי להתפשר על איכות הטאלנט והמקצועיות. מה היא תפישת העולם העומדת מאחורי העבודה הקשה? מה החסמים שמונעים מטאלנטים מוכשרים לעבור את סף הכניסה? איך מצליחים לגבור עליהם? והאם שינוי חשיבתי ומעשי כבר בא לידי ביטוי בשוק?

האזינו לפרק אופטימי ומעורר השראה>

Jul 27, 2022
הסוד של יזמים מנוסים: HR כעובדת ראשונה בסטארטאפ | פרק 13 עם מאי אראל כהן
00:25:26

נסיון יזמי הביא את חמשת הפאונדרים של Jit להבין שסטארטאפ קם ונופל על ההון האנושי שלו. את תפישת העולם הזו הם יישמו בפועל כשגייסו לתפקיד הראשון בחברה את מאי אראל כהן, לשמש כ- VP HR וחברת הנהלה שווה בין שווים לצידם. מה היו האתגרים שליוו את מאי מתחילת דרכה ב- Jit ועד היום? איזו אסטרטגיית HR ייחודית היא מובילה שגורמת לכל עובד חדש להתרגש מהתמהיל ואיכות ההון האנושי? ואיך, בעבודה משותפת עם המנכ״ל, הצליחה להפוך חברה גברית לכזו ששליש מתוכה נשים ולחרוט Diversity על דגלה בגאון?

האזינו לפרק ייחודי>

Jul 13, 2022
מגרש המשחקים החדש של משאבי האנוש: People Analytics | פרק 12 עם גל מוזס
00:30:21

גל מוזס, OD Sensing&Analytics ב-Teva Pharmaceuticals, מעידה על עצמה שהיא חנונית גאה. באותה נשימה היא מסבירה איך כלHR  בכל גודל ארגון יכול.ה להתבסס על דאטה, ללא צורך במערכות מסובכות, באז וורדס ותפאורה מפוארת. מאיפה מתחילים? איך בדיוק עושים את זה? ומה הערך המוסף שניתן לקבל מהובלת פרויקטים שלPeople Analytics? כל הפרטים בפרק מלא בפרקטיקה, שיקח אתכם ללבל הבא כאנשי ונשות מקצוע אסטרטגיים מחוברים לביזנס.

Jun 30, 2022
ים שינויים, אפס עזיבות | פרק 11 עם דין הדס
00:29:46

דין הדס, GM בחברת ChroniSense Medical Israel מגיע מעולמות של המוצר והפיתוח אך מטבעו שם דגש על מנהיגות ותרבות חזקה בהובלת החברה. הוא נכנס לתפקיד לפני כמעט שנה, בתקופה מלאת שינויים ואי ודאות ברמה האישית, הצוותית והארגונית והחל לפעול לחיבור הצוות לחזון, לאתגרים הגדולים שבדרך ולהנחלת תחושת בטחון בהמשך צמיחת החברה והצלחתה. איך הצליח לשמר את כלל העובדים ולהצמיח את ChroniSense? האזינו לפרק מעורר השראה>

May 25, 2022
למנכ״ל את ה-HR בארגון מבלי לוותר על שטח | פרק 10 עם נעמי פרקש
00:35:57

צניעות ולמידה מתמדת - שני ערכים שמובילים את נעמי פרקש. כך, אחרי עשור של ניהול ההון האנושי בחברת Taboola וצמיחה מטורפת מ-25 עובדים ל-1432 במשמרת שלה, היא מגיעה לסטארטאפ Healthy לתפקיד בכיר של Chief Human Resources Officer  ובוחרת כצעד ראשון להכיר דווקא את השטח מקרוב: נעמי מבצעת אבחון ארגוני מעמיק בצורת 153 שיחות אישיות עם כל אחד ואחת מעובדי החברה. מה עומד מאחורי ההחלטה הזו ואחרות בדרכה הייחודית של נעמי? ואיך זה להגיע עם תפישות HR מגובשות לתוך חברה צומחת עם תפישה מבוססת משלה? האזינו לפרק>

May 11, 2022
20 מדינות – תרבות ארגונית אחת | פרק 9 עם שילי המנחם
00:38:31

 שילי המנחם מכירה את עולם ההייטק מזווית של HR גלובלית כבר 30 שנה. מתוכן, ב-12 שנה האחרונות מובילה את משאבי האנוש בחברת הסייבר הגלובלית Tufin ותחת ידיה צמחה החברה מ-40 ל-570 עובדים, המבוזרים על פני 20 מדינות. אז איך בונים מהתחלה חטיבת משאבי אנוש בינלאומית ומדברים עליה עם ניצוץ בעיניים גם אחרי שנים בתפקיד? כל זאת ועוד בהאזנה לפרק

Apr 27, 2022
Scale מהיר ואיכותי ביוניקורן ישראלי | פרק 8 עם גיל לב
00:34:43

גיל לב, לאחרונה סיים את תפקידו כ- Head of Global HR ב-Fiverr, לאחר 5 וחצי שנים של Scale מרשים והאתגרים שהוא מביא, תוך הסתכלות אסטרטגית אך עם חיבור תמידי לפרקטיקות בשטח ולאנשים. בפרק הנוכחי הוא משתף איך בתוך הצמיחה האדירה צוות ה-HR הצליח לעזור לארגון לשמור על ה-DNA שלו, להימנע מתחושת הזרות המאיימת על חברה שבה לא כולם יכולים להכיר את כולם, להישאר עם אצבע על הדופק, להרגיש את הכאבים ולמצוא את הפתרונות והמענים היעילים ביותר לכל אחד מהם.

Apr 06, 2022
מסטארטאפ בועט לקורפורייט? | פרק 7 עם גלית גולד
00:37:42

מצוידת ברקע מקצועי לא טריוויאלי, נכנסה גלית גולד עם פרוץ הקורונה לתפקיד VP HR בחברת WhiteSource והחלה לייצר במרץ תשתיות שיאפשרו לחברה לעמוד בצמיחה המואצת. אינספור התהליכים המשמעותיים אליהם הניעה את צוות ה-HR הגיעו מתוך חיבור עמוק לשטח ולאנשים והתאימו את עצמם ל-DNA הארגוני. תפישת העולם הייחודית שלה ושל הנהלת החברה, מאפשרת ל-WhiteSource להמשיך להנות מאופי סטארטאפיסטי ועם זאת להתבגר ולנהל את הצמיחה בחוכמה.

Mar 30, 2022
חדשנות ב-Remote | פרק 6 עם הילה הרקוב
00:38:39

אחרי שנים של נסיון בחברות גלובליות וניהול מרחוק, את הילה הרקוב כמעט אי אפשר להפתיע בכל הקשור לעבודה עם אנשי מזרח אירופה ואם בכל זאת תצליחו, היא וחברת Firedome כבר יבריקו עם פתרון יצירתי.

על החשיבה האחרת שכל כך מאפיינת את הילה, הפתרונות הייחודיים לאתגרי המרחק והדרך המקורית לייצר חיבורים חוצי תרבויות. פרק שכולו השראה מחוץ לקופסא, צבעוניות ותשוקה כנה לעשייה.

Mar 23, 2022
מתפישת עולם לפרקטיקה: גיוון והכלה | פרק 5 עם דקלה יובל, VP People בחברת PandoLogic
00:33:05

זרות אינה זרה לדקלה יובל, שכילדה ונערה היגרה עם משפחתה לארה"ב מספר פעמים.


שנים רבות אחר כך, היא מוצאת את עצמה בכובעה המקצועי, עושה הכל כדי לשים את נושא הגיוון וההכלה בראש סדר העדיפויות של הארגון.


על האתגרים ביישום ומדידה, ופתרונות פרקטיים שהביאו את דקלה וחברת PandoLogic לגבש אסטרטגיית גיוס מגוונת ולחזק מיומנויות של הכלה וסבלנות בקרב העובדים.

Mar 16, 2022
שנ"צ ביום עבודה? יותר מלגיטימי! | פרק 4 עם חגית מלול Head of Operations and Chief of Staff ב-LivePerson
00:37:20

שנ"צ ביום עבודה? יותר מלגיטימי!

חגית מלול, Head of Operations and Chief of Staff ב-LivePerson, בראיון כנה על החלוציות של החברה בהחלטה לסגור את המשרדים במרץ 2020 ולהשאיר את המפתח. היא משתפת בכלים בהם השתמשו כדי להקל על העובדים עד כמה שניתן בקונסטלציית העבודה החדשה, ביתרונות המובהקים שנבעו מהצעד האמיץ ובתובנות שהביאו אותם לחדד ולייעל את המודל. כיום, מודל העבודה החדשני שלהם, אמנם לא עונה להגדרה "היברידי", אבל מתבסס על אמון, שקיפות ומדידת תפוקות. כך, מתאפשר לכל אינדיווידואל חופש בחירה מלא ואפילו שנ"צ מפנק כל עוד הוא בהלימה עם הצוות והמנהל שלו. פרק מעורר השראה על החלטות ניהוליות אמיצות ולמידה תוך כדי תנועה>

Mar 09, 2022
בניית מחלקת משאבי אנוש אסטרטגית | פרק 3 עם דקלה אדליס
00:38:11

בניית מחלקת משאבי אנוש אסטרטגית – עם דגש על אסטרטגית.

דקלה אדליס, Chief HR Officer Verbit, היא לא HR קלאסית שדוחפת תהליכים כי "ככה צריך". היא בודקת לאן החברה רוצה ללכת, מתבססת על נתונים ומיישמת פרקטיקות יעילות שיקחו אותה לשם. דקלה הצטרפה ל-Verbit לפני כחצי שנה, לאחר ששמעה את החזון של המנכ"ל וידעה שהיא זו שתייצר ותוביל תכנית אסטרטגית שתביא את Verbit לכל יעד ויעד.

במהלך חודשים ספורים הגדילה את מחלקת ה- HR מ- 8 אנשים למעל 20 והיא לוקחת חלק שווה ואף יותר מזה, בשולחן מקבלי ההחלטות. איך היא עושה את זה ומה המסר הכל כך יוצא דופן שלה לאנשי ונשות HR? הכל בפרק מעורר השראה.

Mar 02, 2022
פרדוקס ההיברידיות | פרק 2 עם קרן כהן, Talent & Learning Development Manager at Microsoft
00:35:16

קרן כהן, מנהלת פיתוח הלמידה ב-Microsoft, גאה ללוות ארגון שעושה טרנספורמציות מרתקות ופורצות דרך בהקשר של תרבות ארגונית, תרבות ניהולית ותרבות העבודה במציאות ההיברידית החדשה, ומתרגשת כל פעם מחדש מהיכולת והזכות של אנשי HR לחולל שינוי ברמה עסקית ואישית. קרן התארחה אצלנו ושיתפה בשינויים שעברה החברה בתקופת המגיפה, בכלים שעזרו להם לרכך את הזעזוע משמעותית ובפתרון החדשני של מייקרוספוט לפרדוקס ההיברידיות - הבקשה לגמישות ועבודה מהבית תוך שמירה על הקשרים החברתיים.

הצטרפו להאזנה מעוררת השראה.

Feb 23, 2022
עמוד אחד ביום | פרק 1 עם ליסה זייצ'יק, Chief People Officer ב-AppsFlyer.
00:29:58

אנחנו שמחים לפתוח את הפרק הראשון שלנו ולארח את ליסה זייציק Chief People Officer ב-AppsFlyer. היא תדבר איתנו על על בניית תרבות הלמידה בAPPSFLYER, תהליך האונבורדינג המיוחד שלהם ועל ערכי השקיפות והאימפקט החברתי שהארגון מייצר. ליסה דוגלת בחשיבות של טיפוח חווית עובד ייחודית ב-AppsFlyer שמעצימה את העובדים, המנהלים והצוותים השונים ומאפשרת להם להצטיין בעבודתם ובשאר תחומי העיסוק שלהם. המוטו של ליסה הוא: ללמוד, ליישם, להצטיין. בואו נצא לדרך

Feb 10, 2022
בין ניהול אנשים לפילוסופיה ארגונית
00:02:46

צוללים לאקוסיסטם של הסטארטאפים בישראל:

שיחות גלויות לב עם בכירים ובכירות בתעשייה על החלטות, צעדים ותהליכים שהובילו

Feb 10, 2022